Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı
Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı


Yurtdışı eğitim danışmanlığı, kişilerin yurtdışındaki eğitim merkezlerinde eğitim almaları adına yardımcı olan ve kurumları tanıtan kişilerdir. Bu kişiler yurtdışında bulunan firmalar ile ilgili bilgi vermenin yanında kişilere fiyatlar ile ilgili de bilgi verir.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı günümüzde son derece popülerdir. Ancak kişilerin güvenilir danışmanlık firmaları ile çalışması gerekir. Yurtdışı eğitimleri öğrencilerin tercihleri arasında yer alır. Bu eğitimler, kişilerin bir dünya insanı haline gelmesine yardımcı olur. Bunun yanında dil gelişimlerine katkı sağlar. Bireyler gittikleri ülkelerde farklı ülkelerden insanlar ile de tanışırlar. Bu sayede kültürel anlamda da gelişirler.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Yurtdışında eğitim almak isteyen bireylere danışmanlık yapan kişiler yurtdışı eğitim danışmanı olarak isimlendirilir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmalar ile görüştüğünüz zaman firma anlaşmalı olduğu okullar ile ilgili danışanlara bilgi verir. Bunun dışında okul fiyatları ile ilgili de bilgilendirme yapar.

Bu yönlendirmeler sırasında danışmanlar kişilerin ihtiyacı olan her şeyi göz önünde bulundurur. Konaklama, gittiği ülkede neler yapabileceği, kalınacak yerin okula mesafesi, hangi okulun daha iyi olacağı ile ilgili önerilerde bulunur. Bunun yanında gidecek olan kişilerin yurtdışı vize işlemleri de bu firmalar tarafından gerçekleştirilir. Yurtdışı eğitimlere ilginin artması nedeni ile günümüzde yurtdışı eğitim danışmanlığı veren firmalarda da artış olmuştur.

Yurtdışı eğitim danışmanları anlaşmalı oldukları okullar ile ilgili tanıtım yapar. Yurtdışı eğitimi almayı düşünen kişilerin vize işlemlerine yardımcı olur. Kurum ile ilgili bilgilendirmeler yapar. Kurumsal görüşmeleri bireyler adına gerçekleştirir.

Admin Tour tecrübeli çalışanları ile eğitim görmek istediğiniz ülkedeki talebinize uygun okul ya da kurs üzerinden en iyi eğitimi en uygun fiyatlarla almanıza yardımcı olur. Ayrıca okul 'a gitmek için ihtiyacınız olacak uçak bileti, otel konaklaması ve vize işlemlerinde de yetkili seyahat acentası olarak yardımcı olmaktayız. Türk Hava Yolları yetkili olan acentamız Erasmus biletleri düzenleme konusunda da yetkilidir.


Yurtdışı Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Dil eğitimi almayı düşünenlerin yurtdışında bu eğitimi alması son derece avantajlıdır. Bir dilin yaşam içerisinde her alanda kullanıldığı yerlerde dilin öğrenimi çok daha kolay olur. Bu şekilde dil eğitimi yalnızca sınıf içerisinde sınırlı kalmaz. Yaşam alanlarında da bu dil konuşulduğu için pratik yapma şansınız da artacaktır.

Yurtdışında dil eğitimi almadan önce Türkiye’de bu dil ile ilgili eğitimler alarak yabancı dilinizi belli bir seviyeye getirmeniz daha iyi öğrenmeniz açısından avantaj sağlar. Gidilen yabancı ülkelerde yaşamınızı devam ettirebilmeniz için o ülkenin dilini konuşuyor olmanız son derece önemlidir. Bu nedenle dili kullanmanız zorunluluk olacağı için öğrenmeniz de daha kolay olacaktır. Bunun yanında yurtdışında aldığınız dil eğitimi sonucunda bitirme sertifikası alırsınız. Bu sertifika sayesinde bir sonraki eğitim hayatınız, iş başvurularınız, kariyeriniz olumlu etkilenecektir.

Yurtdışında yabancı dil öğrenmek, yurtiçinde öğrenmeye göre çok daha avantajlıdır. Yabancı dil öğrenmek, o dilin konuşulduğu alanlarda sürekli yabancı dile maruz kalacağınız için daha kolay olacaktır.

Yurtdışında Yüksek Lisans Yapmak İçin Ne Yapılmalı?

Yurtdışında yüksek lisans yapmak kişilerin kariyer hayatlarında son derece avantajlı bir adımdır. Uluslararası şirketlerde çalışmayı düşünüyorsanız işe daha kolay alınmak için yurtdışında yüksek lisans yapmanız durumu olumlu etkileyecektir. Yurtdışında yüksek lisans yapmak; yabancı dilin mükemmel seviyeye gelmesine, yurtdışı deneyimi kazanılmasına ve iyi bir eğitim almaya olanak sağlar. İngiltere, Amerika, Almanya, Avustralya gibi pek çok ülkede yüksek lisans yapmak mümkündür.

İngiltere’de yüksek lisans yapma süresi 1 yıldır. Bu nedenle İngiltere yüksek lisans için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Amerika ve Kanada’da ise yüksek lisans süresi 2 yıldır.

Work & Travel Nedir?

Work and Travel günümüzde öğrenciler tarafından en çok tercih edilen programlardan biridir. Bu program sayesinde öğrenciler yurtdışı masraflarını kendileri karşılayabilme imkânı elde eder. Bu programa her yıl farklı ülkelerden pek çok öğrenci katılır. Bu program sayesinde Amerika’da 3 ay boyunca dilediğiniz gibi gezebilir ve aynı zamanda da çalışarak para kazanabilirsiniz. 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?