Malta Vizesi

Alışveriş sepetiniz boş!

Malta Vizesi

Sicilya’nın güneyinde yer alan Malta, Orta Akdeniz’de bir ada devletidir.  Adalar birliği olan bu bölgedeki en büyük ada Malta adasıdır. Ekonomisi oldukça düzgündür ve bütün halkı refah içinde bir hayat sürer.  Çok yoğun bir halka sahip olmaması nedeni ile de rahatlıkla gezilecek ve tatil yapılacak bir ülkedir. Yoğun olmaması ve yaşam şartlarının kaliteli olması nedeni ile her yıl milyonlarca misafir çeker. Malta ziyareti için çıkartılacak bir vize ile bu adaya ziyaret gerçekleştirmek ve tatil yapmak mümkündür.

Malta’ya giriş için gerekli vize, Schengen vizesidir. Malta Schengen ülkeleri arasında yer alır. Bu nedenle Schengen standartlarında bir vize ile bu ülkeye giriş mümkündür. Genelde eğitim için tercih edilen bu ülke, turistik geziler için de oldukça tercih edilmektedir.

 

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta vizesi VFS Global şirketleri aracılığı ile çıkartılır. VFS Global bu anlamda ülkelere vize çıkarma işlemlerinin yapıldığı özel şirketler grubudur. Birçok farklı şubesi bulunan bu şirket, büyükelçiliklerin olmadığı yerlerde birçok farklı büyükelçilik görevini yürütür.  Şahsi olarak yapılması gereken vize başvuruları 10 gün içinde sonuç vermektedir.

Malta vizesi, en çok yabancı dil öğrenmek amacı ile çıkartılır. En kolay dil öğrenme ülkelerinden birisidir. Bu nedenle öğren ilesin ağırlıklı olarak vize çıkarttıkları ve eğitim amacı ile gittikleri bir ülkedir. Kısa dönemli gerçekleşecek olan eğitimler için bu ile vize talep etmez. Uzun dönem için vize şartı bulunur. Turistik amaçlı gidileceği durumlarda da oldukça kolay şekilde çıkartılır. Schengen vizesi ile girişe imkân veren Malta, bu vize ile diğer Schengen ülkelerini de gezme fırsatı sunmaktadır.

 

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta vizesi için kişinin pasaport fotokopileri gereklidir. Güncel olarak çıkartılan ve uzun tarihli bir pasaport bu işlem için geçerli sayılır.  Malta’ya ziyaret bilgilerini ne amacını açıklayan bir başvuru belgesi sunulması gerekir. Dilekçe ile benzer özellikler gösteren bu belge, ön başvuru sırasında istenmektedir.  Biyometrik fotoğraflar ve kimlik fotokopisi de istenmektedir. İki adet fotoğraf bu işlemler için yeterlidir. Bunlara ek olarak seyahat boyunca güvenmeyi belgeleyen bir sağlık sigortası istenmektedir. Bu sigorta yurtdışı sigortası yerine geçmekte ve olası bir sağlık problemi durumunda o ülkede tedavi edilmeyi mümkün jale getirmektedir. Sağlık sigortası vize başvuru merkezlerinde yapılabilen bir işlemdir. Kişinin rızası ile gerekli evrakları imzalaması sonucu kolayca bu sigortaya ulaşılabilir.  Seyahat sırasında ve sonrasında yapılacak her türlü harcamayı karşılayabilecek nitelikte bir bütçe belgesi istenir. Bu belge kişinin seyahat için ne kadar bütçe ayırdığı ile ilgilidir. Yuksek birikimler ile hızlıca vizeyi elde etmek mümkündür. Gidilecek bölgedeki konaklama ihtiyaçlarına ait belgeler istenir. Bu belgeler otel veya pansiyon rezervasyonları ya da konaklanacak olan yerin adresi şeklindedir. Gerek olduğu durumlarda tekrar dönüş uçak bileti bilgileri de istenebilmektedir. 

 

Malta Vize Fiyatları

Malta vizesi en kolay çıkartılabilen vizelerden birisidir. Öğrenci ağırlıklı olarak tercih edilmesi nedeni ile genelde kısa süreli olarak çıkartılan bir vize çeşididir. Kolay çıkarılması nedeni ile de sıklıkla tercih edilir. Schengen kapsamında bulunan Malta ülkesi için çıkartılacak vize fiyatları oldukça uygundur. Başvuru platformlarından alınacak bilgi ile direk on ödeme gerçekleştirerek başvuru aşamaları başlatılır. Gerekli evrakların tamamlanmasından sonra şirketin anlaşmalı olduğu bankalara gidilerek vize için belirlenen ücret ödenir. Bu ücret malta ülkesinin her yıl belirlediği güncel fiyatlardan oluşur. Ödemenin gerçekleşmesi ile ödeme dekontu da bankadan alınarak dosyanın içerisine konulur ve vezneye teslim edilir.  

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?