Hac Programları

Alışveriş sepetiniz boş!

Hac Programları

Her yıl on binlerce hacı adayı Kutsal Toprakları ziyaret etmek amacı ile evlerinden çıkmaktadır. Hacı adaylarının bu uzun yolculukta kendilerini güvende, huzurlu ve hac ibadetini rahatlıkla yerine getirmeleri için her yıl Bakanlıklar Arası Hac ve Umre Kurulu tarafından hac programları düzenlenmektedir. Bu hac programları, hacı adayları için otel seçimi, konaklama tercihi, yemek, servis, rehberlik ve diğer birçok hizmeti içermektedir. Bakanlıklar Arası Hac ve Umre Kurulu’nun düzenlediği 2023 yılı hacprogramı gerek otel tercihi bakımından gerekse konaklama tercihi bakımından birtakım farklılıklar içermektedir. Bunları sizin için otellerdeki konaklama türlerine göre açıklayacağız.

Hac Konaklama Türleri

Hac yolcularına farklı seçeneklerde hizmet sunmak üzere Bakanlıklar Arası Hac ve Umre Kurulu kararları çerçevesinde oda tercihli konaklama ve otel konaklama olarak iki farklı hac organizasyonu düzenlenmektedir.

A – Oda Tercihli Konaklama Türü

Oda tercihli konaklama türünde hacı adayları 2, 3 veya 4 kişilik odalar için konaklama tercihini yapmaktadır. Konaklama yapılacak otellerin özellikleri arasında şunlar bulunmaktadır. Konaklama rahat ve konforlu otellerde yapılmaktadır. Ayrıca 24 saat sıcak su, internet bağlantısı, tabldot usulü sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, öğle yemeği için kumanya gibi hizmetler verilmektedir. Oteller Medine için Mescid-i Nebevi’ye en fazla 700 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Mekke için ise Mescid-i Haram’a en fazla 7 kilometre mesafede olup ulaşım servisler ile sağlanmaktadır.

Oda tercihli konaklama türünde fiyatlar 2, 3 ve 4 kişilik odalar olmak üzere kişi bazlı hesaplanır. Ayrıca 0-2 yaş arası bebekler için de ödeme yapılması gerekmektedir. Toplam konaklama süresi en fazla 35 gün olarak planlanmıştır. Bu sürenin uzaması veya kısalması hâlinde ücretlerde herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Medine’de konaklama süresi 4- 6 gün aralığında olmaktadır. Ayrıca programda uçuşlar, kafilenin düzenine göre belirlenmektedir.

B – Otel Konaklama Türü

Otel tercihli konaklama türünde hacı adayları için 5 seçenek sunulmaktadır.

Otel 1/A

Mekke-i Mükerreme’de Fairmont, Medine-i Münevvere’de Oberoi otellerinde konaklama yapılmaktadır. Bu programın 2 ve 3 kişilik odalar olmak üzere kişi başı olarak hesaplanır ve seçilen odaya göre değişiklik gösterir.

Otel 1/B

Bu programda ise Mekke-i Mükerreme’de Hayat Regency, Medine-i Münevvere’de ise Hilton otelde konaklama yapılmaktadır. Bu programda da ücretler seçilen odaya göre değişiklik göstermektedir.

Otel 1/C

Bu programda ise hacılar için Mekke-i Mükerreme’de Swiss Makam, Medine-i Münevvere’de Rove'l-Medine otellerinde konaklama sağlanmaktadır. Konaklama ücretleri seçilen odaya göre farklılaşıyor.

 

Otel 1/D

Bu programda Mekke-i Mükerreme’de Sheraton, Marriott, Medine-i Münevvere’de Rove'l-Medine vb. otellerde konaklama sağlanmaktadır. Bu konaklama türünde de 2 veya 4 kişilik odalar tercih seçeneği olarak sunulmaktadır.

Bu otellerin tümünde üç gün açık büfe yemek hizmeti bulunmaktadır. Ayrıca konaklama Medine ve Mekke standartlarına göre lüks 5 yıldızlı otellerde yapılmaktadır. Bu programların konaklama süreleri 10-18 gün aralığında değişmektedir. Medine’de konaklama süresi ise 3 gün olarak planlanmıştır.

Otel 2

Bu programda konaklama Mekke’de Grand Mekke vb. otellerde, Medine’de ise Ravda Royal-in vb. otellerde yapılır. Otellerde 2 öğün açık büfe yemek sunulmaktadır. Konaklama Mekke ve Medine standartlarına göre lüks ve yıldızlı otellerde yapılmaktadır. Konaklama süresi 14-25 gün aralığında olup Medine’de konaklama süresi ise 3 gece olarak belirlenmiştir. Ayrıca uçuş programları kafile düzenine göre belirlenmektedir.

Admin Tour 2023 yılı Hac Tur Programları

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sunduğu hac turları dışında fiyatları biraz daha uygun olabilen özel acenteler tarafından da turlar yapılmaktadır. Admin Tour Turizm 2023 yılında hac tur programları 2, 3 ve 4 kişilik oda seçeneklerin bulunmakta ve yemek, servis, Arafat’ta klimalı çadır hizmetleri sunmaktadır. Bu programlar içerisinde seçebileceğiniz beş yıldızlı oteller de bulunmakta. Ayrıca bunun yanında seçtiğiniz programa bağlı olarak Arafat, Mina, Müzdelife ve Şeytan taşlama için VIP otobüs hizmetleri sunulmaktadır. Acentelerin düzenlediği turlar tercihinize göre 14 ile 35 gün aralığında olmaktadır.

 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?