Umre Fiyatları

Alışveriş sepetiniz boş!

Umre Fiyatları

Kutsal toprakları ziyaret edecek olan umre yolcuları için iki farklı umre seyahati seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan ilki Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen umre programları ikinci seçenek ise özel seyahat acenteleri tarafından düzenlenen umre programlarıdır. Bu seçeneklerden herhangi birini tercih edecek olan umre yolcuları kurumlarca belirlenmiş olan umre ücretini karşılamaları gerekmektedir. Bu ücretler yol masrafları, konaklama, yeme içme, rehberlik, görevli personel giderleri, dağıtılan malzemeler, sağlık gibi faktörler değerlendirilerek hesaplanır.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Umre

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile düzenlenen umre programlarında ücretler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenir. Diyanet İşleri Başkanlığı umre yolcuları için sunduğu umre programlarında birçok farklı seçenek sunmaktadır. Normal yolcuların yanı sıra öğrenci, öğretmen ve veliler için de yarıyıl umre programları düzenlenmektedir. Sunulan bu umre turlarının ücretleri, konaklama tercihi, oda tercihi, otel konumu gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Konaklama ve Hizmetler

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen umre programlarında 7, 11, 14, 20 ve 24 günlük konaklama imkânı sunulmaktadır. Konaklanacak oteller ücretlere göre değişkenlik göstererek iki farklı seçeneğe sahip. İlk seçenek Mekke ve Medine’de mescitlere yürüme mesafesinde olan oteller, ikinci seçenek ise Medine’de yürüme mesafesi Mekke’de ise biraz daha uzak konumda bulunan oteller. İkinci seçenekte Mekke’de ulaşım servisler ile sağlanmaktadır. Ayrıca bu otellerde yine ödenen ücretle değişebilecek kahvaltı ve yemek seçenekleri sunulmaktadır. Seçtiğiniz konaklama türüne göre kahvaltı ve akşam yemekleri, sabah akşam açık büfe veya tabldot ile sağlanmaktadır. Konaklama türüne göre değişen bir diğer hizmet ise odaların konaklama durumudur. Ücrete göre değişmekle birlikte 2,3 ve 4 dört kişilik odalar umre yolcularına sunulmaktadır. Ayrıca bu odalarda 24 saat sıcak su ve internet bulunmaktadır.

Konaklama Yapılacak Otellerden bazıları:

Mekke’de: Obray, Ecyad Mekarim, Grand Mekke, Cezire, Massa Plaza, Grand Nur

Medine’de: Fairmont, Rove Al Medine, Concorde, Grand Marmara, Divan Marmara, Darulnaim

Admin Tour Seyahat Acentesi ile Umre

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yanı sıra birçok seyahat acentesi de umre programları düzenlemektedir. Admin Tour umre programları Diyanet İşleri Başkanlığı’nın turlarına nazaran biraz daha maliyetli ama daha kaliteli olabilmektedir. Özellikle umre yolcularının seçtiği program türüne göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Bu umre programları genel itibari ile 4,7,8,10 ve 13 gün olmakla beraber 38-39 günlük programlar da bulabilirsiniz. Özel seyahat acentesi programlarında Mekke’de Harem’in içinde yer alan beş yıldızlı otellerde veya mescide ulaşım servisle sağlanan standart otellerde de konaklama imkânı bulabilirsiniz. Tabi ki de bu maliyetleri büyük ölçüde etkileyecektir.

Konaklama ve Hizmetler

Özel seyahat acentesi umre programlarında konaklamalar genellikle 2 kişilik olmakla birlikte 3 ve 4 kişilik oda seçenekleri de yer almaktadır. Otellerde sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri sunulmakta olup odalarda 24 saat sıcak su, klima ve internet hizmeti bulunmaktadır. Oteller konumu itibari ile seçtiğiniz programa bağlı olarak Mekke ve Medine’de yürüme mesafesinde olmaktadır. Yürüme mesafesinde olmayan oteller için ise mescide ulaşım servis ile sağlanmaktadır. Ayrıca size sunulan hizmetlerin içerisinde rehberlik hizmeti, valiz seti, umre rehber kitapçıkları, uçak biletleri, havalimanı vergisi, alan hizmetleri ve havalimanı otel arası ulaşım da dahil olmaktadır. Ayrıca Mekke ve Medine’de yer alan önemli mekanların ziyaretleri de genellikle umre programlarına dahil olmaktadır. Gezilecek yerlerin içerisinde Mekke’de Arafat, Müzdelife, Şeytan Taşlama yerleri, Sevr Dağı, Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu evin bulunduğu yer ve Peygamberimiz (sav)’in ilahi vahiy ile buluştuğu Nur Dağı da bulunmaktadır. Medine’de ise İki Kıbleli Mescid, Uhud Şehitliği, Hendek savaşının yapıldığı alan ve Müslümanların Medine’ye girmeden önce bir süre konakladıkları alanda inşa ettikleri Kuba Mescidi ziyaret edilecek mekanlar arasında bulunmaktadır. Yapılacak ziyaret ve geziler için ekstra ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Ayrıca umrecilerden dileyenler aynı tur içerisinde ikinci bir umre yapma imkanına sahip olmaktadırlar.


Not: Büyükçekmece - Mimaroba da bulunan Admin Tour Turizm umre turlarını inceleyebilir, kendinize en uygun umre fiyatları ile 2023 yılı umre seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?