İsveç Vizesi

Alışveriş sepetiniz boş!

İsveç Vizesi

Türkiye’den İsveç’e ne sebeple gidilirse gidilsin vize çıkartmak gerekmektedir. Türkiye ziyaretlerini sadece vize şartı ile kabul eden İsveç, büyükelçiliklerinden çıkartılabilecek vizeler ile her türlü ziyaret için Türklere kapılarını acar. Vize için birden fazla koşul gerekir ve her bir koşul oldukça zordur. Bütün şartların karşılanarak takdim edilmesi ile onay süreci için beklemeye geçilir. Gereken onayın alınması ile de işvece giriş mümkün olur.

İsveç Schengen Vizesi kullanan ülkeler arasında yer alır. Schengen vizesi, bir kere alındığında bu vizeyi geçerli sayan diğer ülkeler de geçiş yapmak mümkündür. Ancak Schengen vizesi, normal vizelere göre daha özel bir sınıfta yer alır. Bu nedenle shengen vizesinden onay almak normal vize onaylarına nazaran daha zordur.  Bürokratlar ve devlet yetkilileri işvece vizesiz olarak giriş yapabilmektedir. Kırmızı pasaporta sahip yetkililerden giriş için herhangi bir vize talebinde bulunulmaz. Buna ek olarak yeşil vizeye sahip olan memurlar da vizesiz bir şekilde bu ülkeye giriş yapabilmektedir.

 

İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

İsveç, dünya genelinde görülmesi gereken nadir ülkelerden birisidir. Birçok güzelliğe sahip bu ülke her yılı birçok turisti buraya çeker. Giriş için vize başvurusunda bulunmadan önce bu ülkeye ne niyetle gidileceğine karar verilmesi gerekir. Seçenekler arasında,  akrabaları görmek ve onları ziyaret etmek, turist niyeti ile ülkeye giriş yaparak ülkeyi gezip görmek, iş davetiyesi ile toplantılara katılmak amacı ile gitmek, sağlık alanın da gerekli tedaviyi almak için ülkeye gitmek, kültürel anlamda düzenlenen etkinliklere katılmak gibi seçenekler yer almaktadır. Bu seçeneklerden birine karar verildikten sonra, İsveç için hizmet veren VFS Global, isimli vize şirketine başvurulur. VFS Global Schengen vizesi için ülkeler adına vize işlemlerini yürüten resmi bir kurumdur. Buraya gerekli ön başvuru yapılarak, talep edilen belgelerin listesi alınır. Daha sonra belgelerin tamamlanması ile bu belgeler tekrar bu sirkede sunularak onay süreci için beklenir.

 

 İsveç Vize İçin Gerekli Evraklar

İsveç vizesi için birçok gerekli belge, dekont ve evrak istenir. Öncelikli olarak başvuru aşamasında başvuru için gereken bir ödeme bedeli vardır. Bu ödeme yapıldıktan sonra işlemler başlamış olur. Turist veya akraba ziyaretli bir giriş yapılacaksa, İsveç üzerinden bir resmi davetiye belgesi istenir. Bu ziyaret eğer resmi amaçlı bir ziyaret ise de davet eden şirketin resmi bir davet belgesi sunması gerekmektedir. Davetiye olmadan yapılan vize başvuruları kabul edilmez. Toplam kalınacak süre hesaplanarak toplam harcanarak minimum tutarın bulunduğuna dair bir belge istenir. Banka hesabında bulunan para ile de bu isteği karşılamak mümkündür. Buna ek olarak dönüş biletinin de şirkete sunulması gerekir. Tek taraflı gidiş bileti ile vize çıkması imkânsızdır. İsveç hükümeti vize başvuru yalan kişilerden belirli bir miktarda para talep eder. Banka hesabında bu paranın bulunası halinde vesikalık fotoğraflar ve 10 adet parmak izi örneği ile başvurular kabul edilebilir.  Başvuru belgelerinin eksiksiz olarak sunulması ve talep belgesinin doldurulması ile şirketten gelecek cevap beklenir.

 

 İsveç Vize Fiyatları

Gize fiyatları, her ülke için değişiklik gösterir. On başvuru da yapılacak kısmi ödemenin ardından asıl başvuru sırasında da aşamalı bankalara talep edilen rakam kadar ödeme yapmak ve dekontu vize şirketine sunmak gerekmektedir. Vize için ödenecek olan tutar her dönem değişmekle birlikte, ön başvuru esnasında alınacak bilgi sırasında öğrenilir. VFS Global, kendi bünyesinde bu ödemelerin yapılmasına imkân verir. Böylelikle bankaya gitmeye gerek kalmadan dekont alınarak vezneye sunulabilmektedir.

 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?