Danimarka Vizesi

Alışveriş sepetiniz boş!

Danimarka Vizesi

Danimarka’ya seyahatte bulunmak isteyen T.C vatandaşları bu seyahatlerini gerçekleştirmek için Danimarka Schengen vizesi almak durumundadırlar. Danimarka, Schengen Bölgesi ülkesidir ve alınan Danimarka Schengen vizesiyle, Schengen ülkelerine seyahat hakkı elde edilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Danimarka vizesi alındığından dolayı yapılacak olan seyahate Danimarka’dan başlanması gerektiğidir.

Danimarka Schengen vizesinin tek girişli mi çok girişli mi olup olmadığı da önemlidir. Çünkü tek girişli olan Danimarka Schengen vizesi Schengen Bölgesi’ne tek bir giriş hakkı tanır. Schengen Bölgesi’nden ayrılmadan diğer Schengen ülkeleri gezilebilir. Ancak Schengen Bölgesi’nden ayrıldıktan sonra tek girişli vizeyle tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapmak mümkün değildir. Bununla birlikte çok girişli vize sayesinde Schengen Bölgesi’nden ayrılınsa da tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapmak mümkün olur. Eğer kişilerin kalış süreleri yeterliyse tekrardan Danimarka’ya ya da diğer bir Schengen ülkesine giriş yapabilirler.

 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka Büyükelçiliği/ Konsolosluğu 90 günü aşmayan yani kısa süreli vize başvurularını kabul etmezler. Kısa süreli olan vize başvurularının yetkilendirilmiş olan vize merkezlerinden yapılması gereklidir. Büyükelçilikten ya da konsolosluktan yalnızca uzun süreli vize başvuruları ve oturum izni başvuruları yapılabilmektedir. Vize başvurularında direkt mülakat uygulaması yoktur. Ancak Danimarka Büyükelçiliği/ Konsolosluğu gerekli görürse vize başvuru sahiplerini mülakata çağırabilmektedir.

Danimarka vizesi için yapılan başvurular ortalama 7-10 iş gününde sonuçlanır. Vize başvurusu için istenen tüm evrakların tam ve hatasız olması çok önemlidir. Bununla birlikte tüm evraklar eksiksiz olsa da gerekli görülen durumlarda başvuru sahiplerinden ek evrak istenebilir. Böyle durumlarda vize başvurularının sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Ayrıca resmî tatil zamanları gibi anlarda yoğunluklar yaşanabilir. Olabilecek aksilikler göz önünde bulundurulmalı, vize başvurusu olabilecek en erken tarihte yapılmalıdır. Bu sayede seyahatle ilgili aksaklıklar yaşanmasının da önüne geçilmiş olunur. Başvuru yapacak kişiler öncelikle ilgili yerlerden güncel evrak listesini öğrenmelidirler. Daha sonrasında tüm evrakları eksiksiz hazırlayarak ve randevu alarak vize başvurusunda bulunabilirler.

 
Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Danimarka vizesi için gerekli olan evraklar yapılacak olan vize türüne, başvuru sahibinin mesleğine ya da seyahatin süresinde göre değişiklikler gösterir. Her vize türünün kendine özel bir evrak listesi vardır. Bununla birlikte pasaport, biometrik fotoğraf, seyahat sigortası gibi standart evrakların da hazırlanması gereklidir. Başvuru yapacak kişiler ilgili makamlardan güncel evrak listesi talebinde bulunmalıdırlar. Tüm evraklar Danimarka Büyükelçiliği/ Konsolosluğu standartlarına göre hazırlanmalıdır ve hatasız olmalıdır. Hazırlanacak olan evrakların da güncel olması gereklidir. Aksi halde güncel olmayan evraklar eksik evrak kategorisinde değerlendirmeye alınır ve bu durum vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasına engel olur. Bu nedenle başvuru sahiplerinin evrak hazırlama konusunda çok özenli olmaları gereklidir. Evrakların eksiksiz olması kadar hazırlanan evrakların hatasız olmaları ve aynı zamanda Danimarka Büyükelçiliği/ Konsolosluğu standartlarında olmaları da çok önemlidir. Dileyen kişiler bu alanda danışmanlık sağlayan profesyonel kurumlardan destek alabilirler.

Danimarka Vize Fiyatları

Danimarka vize ücretleri de tıpkı istenen evrak listesinde olduğu gibi başvuru yapılan vize türüne ve yapılan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Vize ücretini belirleyen çok sayıda kriter vardır. Danimarka’da ne kadar kalınacağı, hangi vize türüne başvuruda bulunulduğu, başvuruda bulunulan vize türünün kısa süreli mi uzun süreli mi olduğu gibi kriterler vize ücretini belirleyen kriterlerdir. Ayrıca Danimarka vize ücretiyle ilgili zaman zaman güncellemeler yapılır. Yapılan tüm fiyat güncellemelerinden Danimarka Büyükelçiliği/ Konsolosluğu sorumludur. Benzer şekilde vize başvurusunun olumlu veya olumsuz neticelenmesinde de tek yetkili olan makam Danimarka Büyükelçiliği/Konsolosluğu olmaktadır.

 

 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?