Dubai Vizesi

Alışveriş sepetiniz boş!

Dubai Vizesi

Dubai, Ortadoğu'nun en güzel ülkelerinden biridir. Birçok insan Dubai ülkesine tatil amaçlı ya da iş amaçlı gidiyor. Her ikisi de Dubai için çok avantajlıdır. Fakat Dubai'ye gitmek için bazı şartları taşımak gerekiyor. Dubai'ye gitmek için öncelikle vize almak gerekir.

Dubai vizesi almak istiyorsanız öncelikle Dubai vize formu doldurmalısınız. Bu başvuru formunu internet ortamında online olarak doldurabilirsiniz. Burada önemli olan başvuru formundaki bilgilerin doğru şekilde doldurulmasıdır. Tek bir bilgi yanlış olursa vize işlemi çıkmaz. Bununla birlikte gerekli resimleri başvuru formuna doldururken fotoğrafların net çekilmesine özen gösterin.

Vize alırken vizeyi kaç seferlik alacağınıza dikkat ediniz. 30 günlük tek seferlik ya da 90 günlük çift seferlik vize girişi alabilirsiniz. Tercihinizi iyi yapmalısınız çünkü bankaya alacağınız vize tutarı kadar para ödeyeceksiniz. Dolayısıyla dekont resmi ile alacağınız vizenin süresi birbirine uyumlu olmalıdır.

 

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Tatil yapmak için veya herhangi bir seyahat için Dubai'ye gitmek istiyorsanız eğer hususi pasaport, diplomatik pasaport ya da iş pasaportuna sahipseniz 90 güne kadar vize çıkarmadan Dubai ülkesine seyahat edebilirsiniz. Fakat bu üç çeşit pasaporta sahip değilseniz Dubai’ye yolculuk etmek için vize çıkarmak şart.

Dubai vizesi çıkarmak istiyorsanız öncelikle gerekli evraklarınızı toplamalısınız. Evrakları tamamladıktan sonra vize almak için çeşitli seçeneklere sahipsiniz. Farklı vize türleri olduğundan ve her bir vize işleminin alınma süreci farklı olduğu için kendinize en uygun vizeyi tercih etmeli ve bu doğrultuda başvuru yapmalısınız.

Dubai vizesi almak istiyorsanız 3 yerden vize çıkartabilirsiniz. Bu yerlerden bir tanesi Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçilik veya İstanbul Başkonsolosluğudur. Belirtilen iki kurumdan vize çıkarmak istiyorsanız kuruma giderek vize başvurusunda bulunmalısınız. Dubai vizesi başvurusunda bulunmak için seçebileceğiniz bir diğer yer havayolu şirketleridir. Birleşik Arap Devletlerine yolcu gönderen birçok uçak firması bulunmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçerek online Dubai vizesi başvuru formunu doldurabilirsiniz. Online başvuruda şartlarınız vize çıkartmak için yeterliyse vizeniz 3 gün içerisinde çıkacaktır.

Bir diğer vize çıkartma yöntemi ise Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisidir. Buradan vize başvurusu yapmak istiyorsanız gerekli mekâna giderek Dubai vizesi başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

 

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai vizesi almak için öncelikle bazı belgeleri tamamlamanız gerekir. Başvuru için istenen evraklar turizm, iş ve ziyaret alanlarına göre belirlenir. Bu vize türlerinde istenen evraklar farklı olduğu için ne amaçla gideceğinize iyi karar vermelisiniz. Ancak bütün Dubai vize işlerinde istenen evraklar kimlik kartı fotokopisi, pasaportun fotoğrafları sayfası ve vize almak isteyen kişinin fotoğrafı istenir.

Bu evrakları tamamlamadan vize alamazsınız. Ancak evrakları tamamladıysanız ve başvuru şartlarına uyumluysanız vizenizi alabiliyorsunuz.

Admin Tour Dubai Vizesi yetkili acentası olarak vizenizi 1-3 gün içinde alabilmektedir. 

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize ücretlerini etkileyen en önemli etken ne kadar süre vize çıkaracağınız ve ne amaçla vize çıkaracağınızdır. Vize ücretinizi de bu etkenlere göre yatırıyorsunuz. Dubai vizesi alacağınız zaman yatıracağınız harçlar vize fiyatları olarak karşınıza çıkıyor. Bu vize fiyatları seyahatin amacına göre ve kalacağınız süreye göre farklılık gösteriyor. Çeşitli vize türlerinde bu fiyat farklılıklarını görebilirsiniz. Vize bedellerini ödedikten sonra sizlere verilen dekontun mutlaka dosyanızda bulunması gerekiyor. Dubai vizesi için belirlenen fiyatlar konsolosluklar tarafından belirlenmiş olan fiyatlardır. Bu vize harçları belli dönemlerde güncellenmektedir. Bu fiyatlara ek olarak işlem yaptırdığınız vize merkezlerinin de bedelleri bu harçlara yansıyabiliyor. Vize hizmetleri sırasında harçların ilgili yerlere yatırılması istenilmektedir. Yanlış yatırılan harçlardan kişiler kendileri sorumludur.

 

 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?