Umre Programları

Alışveriş sepetiniz boş!

Umre Programları

Her yıl Kutsal Toprakları ziyaret etmek isteyen ve umre görevini yerine getirmek isteyenler için Diyanet İşleri Başkanlığı ve özel seyahat acenteleri tarafından umre programları hazırlanmaktadır. Bu umre programları yolculuk, konaklama, yeme içme, rehberlik ve dini hizmetleri kapsamamaktadır.

Admin Tour Umre Programları

Admin Tour, umre yolcularının umrelerini bilinçli bir şekilde yerine getirmesi için eğitim ve irşat hizmetleri, umrenin usulüne uygun bir biçimde yapılması için dini rehberlik hizmetleri, havalimanı işlemlerinde yardımcı olmak amacı ile havaalanı hizmetleri, yemek ve konaklama hizmetleri, gerektiğinde sağlık ve kargo hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca umre seyahati boyunca gerekli bilgilerin alınabilmesi için umrecilere kitap ve malzemeleri temin etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre yolcuları için 7, 11, 14, 20 ve 24 günlük olmak üzere 10 çeşit umre tur programı sunmaktadır.

Otel 7 Günlük Umre Programı

Bu programda 4 gün veya gece Mekke’de, 3 gün veya gece de Medine’de konaklanmaktadır. Konaklama yapılan otel 5 yıldızlı olup 7 gün kalınmaktadır. Konaklanacak oteller Mekke ve Medine’de mescitlere yürüme mesafesindedir. Kalınacak odalar 2 kişilik olarak düzenlenmiştir.

Otel 11 Günlük Umre Programı

Bu program 11 günlük bir program olup 7 gün veya gece Mekke’de 4 gün veya gece de Medine’de konaklama yapılmaktadır. Oteller Mekke ve Medine’de mescide yürüme mesafesindedir. Konaklama 2 veya 3 kişilik odalarda yapılmaktadır.

Otel 14 Günlük Umre Programları

14 günlük programlarda 3 farklı seçenek bulunmaktadır. Tüm seçenekler 9-11 gün Mekke’de, 3-5 gün de Medine’de konaklama ile toplam 14 gün konaklama imkânı sunmaktadır. Programlar konaklama yapılacak oteller ve otellerin mescitlere göre konumu açısından farklılık göstermektedir. Mekke’de ve Medine’de mescitlere yakın olan oteller yürüme mesafesindedir. Uzak olan oteller için ise ulaşım servisler ile yapılmaktadır. Ayrıca seçeceğiniz programa göre yemek açık büfe veya tabldot olarak değişiklik göstermektedir.

Otel 20 Günlük Umre Programları

20 günlük umre programlarında 2 farklı seçenek sunulmaktadır. İlk seçenek Mekke’de 15, Medine’de 5 gün veya gece ikinci seçenek ise Mekke’de 15-17 gün veya gece, Medine’de ise 3-5 gün veya gece ikamet sağlanarak toplam 20 günlük bir umre imkânı sunulmaktadır. Oteller Mekke ve Medine’de mescitlere yürüme mesafesindedir. Yemekler program seçiminize göre açık büfe veya tabldot şeklinde sunulmaktadır. Konaklama da ilk programda 2 veya 3 kişilik odalarda ikinci programda ise 2, 3 veya 4 kişilik odalarda yapılmaktadır.

24 Günlük Umre Programı

Bu programda Mekke’de 3-5, Medine’de 19-21 gün veya gece konaklama imkânı sunulmaktadır. Mekke’de Harem’e ulaşım servis ile sağlanacaktır. Medine’de ise konaklama yapılacak otel, mescide yürüme mesafesindedir. Yemekler sabah ve akşam için tabldot ile sunulmaktadır. Öğle için ise kumanya verilmektedir. Konaklama 2,3 veya 4 kişilik odalarda yapılmaktadır.

Yarıyıl Tatili Umre Programları

Program yarıyıl tatiline girecek öğretmen, öğrenci ve veliler için 2 farklı seçenekte sunulmaktadır. 2 programda da konaklama, Mekke’de 8, Medine’de 3 gün veya gece toplamda 11 günlük olarak yapılmaktadır. İlk programda oteller Mekke ve Medine’de yürüme mesafesinde ikinci programda ise Mekke’de servis ile sağlanmakta olup Medine’de yürüme mesafesindedir. Sabah ve akşam yemekleri tabldot ile sunulmakta, öğle yemeği için ise kumanya verilmektedir. Konaklama 2-3 veya 4 kişilik odalarda yapılmaktadır.

Özel Umre Programları

Özel acenteler tarafından sunulan programlarında genellikle 7, 10, 14, 20 ve 28 günlük umre turları sunulmaktadır. Otel yerleşimleri tercih ettiğiniz programa göre mescitlere yürüme mesafesinde olmaktadır. Uzak oteller için ise ulaşım servis ile sağlanmaktadır. Programlarda konaklama için 2,3 ve 4 kişilik odalar sunulmaktadır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri programlara dahil olup öğle yemeği hizmeti ise program türüne göre değişmektedir. Ayrıca umrede rehberlik hizmeti ,umre hakkında bilgilendirme kitapçıkları, Mekke ve Medine’de bulunan önemli mekanları ziyaret hizmetleri de sunulmaktadır. ( Bkz: Umrehattı )

 

 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?