Butik Oteller

Alışveriş sepetiniz boş!

Butik Oteller

Samimiyeti seven, minimal tarzlarla mutlu olan insanların tatillerinde tercihleri butik otellerden yana oluyor. Kendine has konseptleri ile görenleri gülümseten, kalplerinde sıcacık duygular uyandıran butik otellerde her zevke ve her bütçeye uygun olanı bulmak mümkün. İsterseniz şehirden uzak, doğanın içerisinde bir tatil için butik otelleri tercih edin, isterseniz şehrin merkezinde eğlence mekanlarına yakınlığı ile ünlü olan butik konaklama tesislerini seçin. Seçim tamamen tatilinizi nasıl geçirmek istediğinizle alakalı. Özellikle mimari yapıları ile dikkatleri üzerine çeken butik otellerin her köşesinde kendinizi eski zamanların içerisinde hissedebilirsiniz. Tarihi dokuyu bugüne kadar korumayı başaran butik otellerde yaşayacağınız konaklama deneyimi sonrasında kendinizi rüyadan uyanmış gibi hissedebilirsiniz.

·       Neden Butik Otel?

Konfor ve samimiyet

Butik oteller konfor konusunda oldukça kaliteli bir seçenek sunuyor. Odaların misafirlerin ihtiyacı olabilecek her şey düşünülmüş. Küçük binalara sahip olmalarından dolayı konumları bulunduğu şehrin birçok noktasına yakın. Kendinizi evinizdeymiş gibi hissetmek ve küçük detaylarla mutlu olmak için butik otelleri tercih edebilirsiniz. Butik otellerde personel sayısının az olması ve her gün aynı personel ile iletişim halinde olunması aradaki samimiyetin oluşmasında da etkili. Sıcak ve sevecen bir ortam sunan butik otellerde yeni dostluklar kurmak, farklı yaşam hikayelerine tanık olmak çok da zor değil. Ayrıca her butik otelin kendine has sunduğu hizmetler de var. Yatak örtülerinden perdesine kadar zevkli ellerden geçen bu otellerin her köşesine hayran kalabilirsiniz.

Otantik bir deneyim

Lüks otellerin yanında küçük ve sıcak bir atmosfere sahip olan butik otellerde otantik bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Kendinizi çok eski zamanlarda yaşadığınız günlerde gibi hissetmenizi sağlayan butik otellerin bir otelden ziyade evi andırması en büyük avantajı. İki ya da üç katlı müstakil bir ev içerisinde kalabalık aileniz ile birlikte yaşıyor hissine kapılabilirsiniz. Minimal yaşamı görmek, pencerenizi açtığınızda çiçek kokularını içinize çekmek ve eskiyle yeninin muhteşem uyumuna şahit olmak butik oteller sayesinde mümkün. Butik otellerin bahçelerinde keyifle kahvaltınızı yapıp, sevdiklerinizin sohbeti eşliğinde kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz.

Çok sayıda imkan

Tatiller hemen hemen herkesin vazgeçilmezi olsa da her yıl tatile ciddi bir bütçe ayırmak ne yazık ki herkes için mümkün değil. Butik otelle uygun fiyatları ile size hem muhteşem hem de ekonomik bir tatil seçeneği sunuyor. Ödediğiniz ücretlerin kat ve kat fazlasını güler yüzlü hizmet ile alabiliyor, huzurun kucağında keyifli zamanlar geçirebiliyorsunuz. Yüksek tavanlı, insana nefes aldıran ferah odalarından bahçesinde bol bol oksijen almanızı sağlayan ağaçlarına, samimi sohbetlerden küçük yüzme havuzlarına kadar birçok imkanı butik otellerde yakalayabilirsiniz.

Daha ekonomik

Butik otellerin fiyatları diğer otellerin yanında oldukça ekonomik kalıyor. Lüks otellerde konaklamak bazı zamanlar bütçenizi zorlayabilir. Her şey dahil konaklama seçeneğini tercih etmediğiniz zaman ise otel içerisinde yapmak istediğiniz birçok şeye ekstra ücret ödeme gibi bir zorunluluğunuz var. Butik oteller sayesinde bu zorunluluklar ortadan kalkıyor. Ekonomik fiyatlarla keyifli bir tatil geçirme avantajı doğuyor.

·        Yurtiçi Butik Oteller

Butik otelleri Türkiye’nin pek çok şehrinde bulabilirsiniz. Özellikle tarihi yapıların hala ayakta kaldığı yerlerde karşınıza çıkan butik otellerde geçmişin izlerini yakında görmeniz mümkün. Sıcak bir ortam içerisinde konaklamak isteyenlerin ilk tercihi olan butik oteller yazlık bölgelerde kendini farklı konseptlerle gösteriyor. Antalya, Çeşme, Bodrum, Alaçatı, Marmaris, Ayvalık ve Kaş gibi doğası ile görenleri kendine hayran bırakan yerlerde sayısız butik otel seçeneği mevcut.

·        Yurtdışı Butik Oteller

Eğer tatilinizde yurtdışına çıkıp yeni kültürler tanımak isterseniz ekonomik bir seçenek sunan butik otelleri tercih edebilirsiniz. Küçük işletmeler olan butik otellerde birbirinden farklı pek çok insanla iletişime geçip, istediğiniz kültürü çok daha yakından tanıma şansınız da var. Dünyanın birçok yerinde butik otel kültürü yaygınlaşmış durumda. Yunan Adalarının birbirinden güzel butik otellerini ilk tercihleriniz arasına koyabilirsiniz. Floransa, Belçika, İrlanda, İtalya ve Roma’nın butik otellerini de listenize ekleyebilirsiniz.

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?