Finlandiya Vizesi

Alışveriş sepetiniz boş!

Finlandiya Vizesi

Finlandiya vizesi almak için bordo pasaporta sahip olunmalıdır. Bordo pasaporta sahipseniz Finlandiya vizesi alabilirsiniz. Başvuru yapmış olduğunuz Finlandiya vizesi 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat Finlandiya vizesi almak için öncelikle evrakları eksiksiz tamamlanmalı ve vize ücretini yatırmış olmalısınız.

Siz her ne kadar evrakları eksiksiz tamamlasanız bile Finlandiya Konsolosluğu sizden ek evrak talep edebilir. Sizden ek evrak istenildiği taktirde vizenin sonuçlanması 30 iş gününü bulabilmektedir. Bu nedenle Finlandiya'ya seyahat etmeden en az 1 ay öncesinde vize başvurusunu yapmanız gerekir. Birçok vatandaş gerekli kurumlara vize başvurusu yaptığında başvurunun onaylanacağını düşünse de bu düşünce çok yanlıştır. Bir kuruma vize başvurusunda bulunmanız vize başvurunuzun onaylanacağı anlamına gelmez.

 

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Finlandiya vizesi almak için öncelikle online başvuru formunu doldurmanız gerekir. İnternet üzerinden Finlandiya vize başvuru formunu doldurduğunuz zaman 14 iş günü içinde bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. 14 günün sonunda Finlandiya vize başvuru formunuz Finlandiya Konsolosluğuna gönderilir. Bu nedenle 14 günün sonunda bilgilerinizi değiştiremezsiniz.

Eğer herhangi bir aracı kurum üzerinden Finlandiya vize başvurunuzu yaparsanız kâğıt üzerinde yazan bilgilerinizi değiştiremezsiniz. Kâğıt üzerinden Finlandiya vize başvuru formu doldurduğunuz zaman imza atmayı unutmayınız. Aksi taktirde başvurunuz geçerli sayılacaktır.

Başvuru formunu doldururken bilgilerinizin doğruluğuna dikkat etmelisiniz. Teslim edeceğiniz evraklar ile bilgilerimizin de tutarlı olması gerekiyor. Aksi taktirde teslim edeceğiniz evrakların yanlış bilgiler içermesi durumunda da başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

 

Finlandiya Vize Evrakları

Finlandiya vizesi almak için bazı evrakları tamamlamanız gerekir. Aksi taktirde başvurunuz kabul edilmeyecektir. Finlandiya vizesi için hazırlamanız gereken evraklar arasında en birincil evrak başvuru formudur. Finlandiya vize başvuru işleminde size verilen başvuru formudur. Başvuru formunuz İngilizce diliyle hazırlamaktadır. İngilizce olarak sunulan bu belgeyi eksiksiz bir şekilde tamamlamalı ve gerekli belgeleri eksiksiz tamamlamanız gerek.

Başvuru formunu doldurduktan sonra sizden pasaportu fotokopisi, kimlik fotokopisi ve seyahat belgenizi tamamlamanız gerekir. Seyahat bilgileri arasında kalacağınız otelin rezervasyon belgesi ya da uçak bileti gibi belgeler yer alır. Bununla beraber gelir belgesi de istenen evraklar arasındadır. Son 3 aya yönelik SGK tarafından imzalanmış hizmet dökümünüz gereklidir.

Bununla beraber çalışan belgelerinin gereklidir. Öğrenci de olsanız emekli de olsanız resmi belge hazırlamalısınız. Bununla beraber seyahat sigorta belgenizin de olması gerekiyor. Tüm evraklarınızı tamamladıktan sonra Finlandiya Global Başvuru Merkezi’ne ( İstanbul-Ankara ) başvuru yapabilirsiniz. Buradan Finlandiya vizesi başvurusunda bulunmak için 0212 373 58 12 numaralı telefon hattını arayarak randevu almalısınız.

Bu kurumlar yalnızca vize al ak isteyen vatandaşların evraklarını tamamlamakla yükümlüdür. Hiçbir şekilde burada çalışan personeller vize sonucunun kararını belirleyemez. Son kararı Finlandiya Konsolosluğu verir. Bu nedenle evraklarınızı verdiğinizde kesin onaylanacak gözüyle bakmamanız gerekir.

 

Finlandiya Vizesi Ücretleri

Finlandiya vize ücreti bir miktar Euro olarak belirlenmiştir. Fakat Finlandiya Konsolosluğu başvuru için ek ücret talep etmektedir. Finlandiya vize başvurusunda bulunan bireyler Finlandiya Konsolosluğu mesai saatlerinde de başvurularını gerçekleştirebilir. Fakat Finlandiya’ya gitmeden en az bir ay öncesinde başvurunuzu yapmalısınız.

Finlandiya vize başvurunuz onaylandığı taktirde ziyaret için 90 günlüğüne Finlandiya'ya gidebilirsiniz. İş başvurusu için başvuru şartları biraz daha ağırdır. Finlandiya, hem gezip görülecek pek çok alana sahip olduğundan hem de işçilerine çok iyi ücret verdiğinden işçiler ve turistler tarafından oldukça dil tercih edilir. Sağlık bakımından da oldukça iyi şartlara sahip olan Finlandiya her sene daha fazla turist çekmekte ve bu nedenle 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?