Kanada Vizesi

Alışveriş sepetiniz boş!

Kanada Vizesi

Kanada’ya girişte kullanılacak olan Kanada vizesi, Kanada büyükelçilikleri tarafından tanımlanan bir belgedir.  Çeşitli seyahat acenteleri de bu konuda iş birliği yaparak kişilere vize çıkartma işlemlerinde yardımcı olabilmektedir.  Birden fazla başvuru yöntemi bulunan vize işlemlerinde, kişisel olarak yapılacak her türlü başvuru, değerlendirmeye alınır.  Kanada büyükelçiliğinden yapılacak başvurularda, büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre vize değerlendirmeleri 15 günde ya da 16 günde sonuçlanan bir işlemdir.  Bu sürenin uzaması ya da kısalması sadece büyükelçiliğin karar verebileceği bir durumdur. Kanada büyükelçiliğinin vize değerlendirmeleri için istediği süreç, iki ülkenin diplomatik durumunun nasıl olduğu ile yakından ilgilidir. İyi giden ilişkiler, vize değerlendirmesi için gereken zamanı kısaltırken, diplomatik ilişkilerin bozuk olduğu d önemlerde vize değerlendirmelerinin sonuçlanması bir ayı geçebilmektedir.

 

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vizesi için Kanada büyükelçiliklerine birebir olarak başvuru yapmak gerekir. Büyükelçiliğin talep edeceği evrak listesini alarak, gerekli evraklar tanınan süre içerisinde tamamlanır ve tekrar büyükelçiliğe sunulur. Bundan sonra değerlendirme süresi için başvurular beklemede tutulur. Vize başvurusu kişisel olarak yapılmakla birlikte, başvuruyu artık belli başlı seyahat acenteleri de yapabilmektedir. Bunun için büyükelçiliğe gidemeyen vatandaşlar bu seyahat acentesi üzerinden de gerekli başvuruyu yapabilmektedir. Bunların haricinde özel şirketler de vize için başvuru işlemi yapabilir. Buralardan işlem gerçekleştirmek için şirketlere gitmeye bile gerek yoktur. İnternet üzerinden şirket ile temasa geçerek, istenen evraklar mail yolu ile şirkete ulaştırılır ve vize değerlendirme süreci başlatılır.

 

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada için yapılacak vize başvurularının temel şartı randevudur. Randevu alındıktan sonra başvuru merkezine giderek kayıt için gerekli ödemeyi yaptıktan sonra, ön başvuru gerçekleştirilmiş olunur. Kanada hükümetine giriş için resmi bir davetiye şarttır. Özellikle turistik seyahatlerde vizenin olumlu sonuçlanabilmesi için mutlaka bir davetiye gerekir. İş amaçlı gidilecek ve orada bir şirkette çalışılacak ise de bu şirketin yine bir davet göndermesi ve kişiyi ülkeye çağırması gerekir. Her iki şekilde de gönderilen bir istek mektubu, çıkartılacak vize için gerekli olan olumlu koşulları sağlar.  Ülkeye girildikten sonra belirlenen zaman dilimi kadar kalınacağı ve devamında tekrar ülkeden ayrılma düşüncesine sahip olunduğu evraklar ile büyükelçiliğe sunulmalıdır. Türkiye’de çalışıldığına dair bir maaş bordrosu veya sigorta bilgileri ya da okula devam sürecini gösterir bir öğrenci belgesi ile bu koşul atlatılabilir.

Vize başvurularında, başvuru sahiplerinden belirli dönemlerde parmak izleri alınmaktadır. Bu kural, orada yaşayanların da ülke dışına çıktıklarında tekrar ülkeye dönmek için y erine getirdikleri bir kuraldır. Farklı zeminler üzerinde alınacak parmak izlerinin ardından bu izler de dosyaya konularak vize başvuru dosyası hazırlanır.   Belirli sayıda istenilen vesikalık fotoğraflar ile kimlik ve pasaport fotokopileri ile dosya tamamlanır.

Kanada hükümeti, vize başvurularında, ülkeyi ziyaret etme esnasında nereye ikamet edileceğine dair bilgileri görme hakkına sahiptir. Konaklama adres bilgileri, iletişim numaraları hatta uçak gidiş dönüş tarihleri gibi birçok bilgiyi gerekli gördüğü takdirde kişilerden talep edebilir.  Bu tür organizasyonları artık birçok şirket yapabilmekte ve gerekli olduğunda da vize şirketine direk olarak bütün belgeleri sunabilmektedir.

 

Kanada Vize Fiyatları

Kanada için yapılacak vize başvurularında çoğu şirket artık bu hizmetleri kendi yapabilir. Bu nedenle birçok kişi özel şirketlere bu işi devredip kendisi hiç uğraşmaz. Ön başvuru için gerekli ödemelerin yapılması ile süreç başlar. Devamında vize için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra da bankaya gerekli ödeme yapılarak, ödeme dekontu ile vize merkezine kişisel başvuru yapılır.

 

 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?