Hac Fiyatları

Alışveriş sepetiniz boş!

Hac Fiyatları

Kutsal toprakları ziyaret etmek için kesin kayıt hakkı kazanan ve kesin kaydını yaptıran hacı adayları Bakanlıklar Arası Hac ve Umre Kurulu’nun belirlediği 2023 yılı hac ücretini de ödemesi gerekmektedir. Bu ücretler Bakanlıklar Arası Hac ve Umre Kurulu tarafından konaklama, ulaşım Arafat’ta klimalı çadır, Suudi Arabistan Devleti’ne ödenen ücret, yemek, sağlık, görevli personel giderleri, rehberlik hacılara verilen malzemeler, sair kalemler ve kurban dikkate alınarak hesaplanır. Ödenmesi gereken bu ücretler Suudi Arabistan’ın para birimi olan Riyal para birimi ile ödenecektir.

2023 Hac Konaklama Ücretleri

Hacı adaylarının yapacağı ödemelerin içerisinde bulunan konaklama ücretleri odaların türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu ücretler oda veya otel konaklama türü tercihine göre değişebilir. Lüks bir otel ya da daha bütçenize uygun mütevazı bir tesis de seçebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken, yolculuğunuzdan önce tüm bu işlemleri tamamlamış olmanız. Aksi takdirde yer bulma sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Bu işlemlerle tek tek uğraşmak istemiyorsanız hac programlarına göz atabilir ve konaklama dahil paketlerinden birini tercih edebilirsiniz. Bunun yanında eğer hacca bebek veya çocuğunuzla gidecekseniz bunun için de ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Hac programlarına göre 0-2 yaş arası bebek olarak 3-6 yaş arası ise çocuk olarak kabul ediliyor.

Hac da Konaklama Yapılacak Oteller

Hac esnasında konaklama yapılan oteller oldukça rahat ve konforlu olarak hacı adaylarının hizmetine sunuluyor. Bu otellerde tercihe göre 2, 3 veya 4 kişilik, içerisinde televizyon, banyo, tuvalet bulunan odalar bulunmaktadır. Bunun yanında tabldot usulü sabah ve akşam yemekleri, ayrıca öğle yemeği içinse kumanya sunulmaktadır. Otellerde 24 saat sıcak su ve internet imkânı da mevcut. Aşağıda konaklama hizmeti sunan otellerden bazılarını sizin için derledik.

Mekke’deki konaklama tesislerinden bazıları: Gımme Atlas, Daru’l-Hadi, Rihab Şuruk, Grand Nur, Mina Ravda, Burc Salah, Laba vb.

Medine’dekiler ise: Grand Marmara, Medine Menazili, Daru’l-Naim, Kıble Menazili, Divan Marmara, Bosphorus1, Bosphorus2 vb.

Tüm bunların yanı sıra ödediğiniz ücret dahilinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından size eğitim ve irşat hizmetleri, dini rehberlik hizmetleri, sağlık hizmetleri, havalimanı hizmetleri ve denetim ve rehberlik hizmetleri de sunulacak.

Konaklama Süresi

Konaklama süresi uçak süresi programına bağlı olarak en fazla 35 gün olarak planlanmıştır. Sürenin uzayıp ya da kısalması durumunda ücretlerde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Medine-i Münevvere’de konaklama süresi 4-6 gün aralığında olacaktır.

Admin Tour 2023 Hac Fiyatları

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sunduğu tüm bu hizmetlerden bağımsız olarak özel tur şirketleri de sizler için hac programı düzenlemektedir. Bu hac programlarının fiyatları Diyanet İşleri Başkanlığı’nın turlarına kıyasla biraz daha yüksek ama daha kaliteli olabilmektedir. Admin Tour hac paket turlarda da fiyat konusunda çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Admin Tour Turizm acente turları hac seyahatleriniz için farklı programlar sunmaktadır. Bu programlarda genellikle 2 veya 3 kişilik oda tercihi seçeneği olsa da 4 kişilik tercih de az da olsa yer almaktadır.

Özel turlar genellikle sizin konforunuz ve rahatlığınız için otel yerini ve otel türünü lüks olarak tabir edilen standartlardan seçmektedir. Bu otel seçimleri arasında Mecsid-i Haram havlusunda bulunan oteller de yer almaktadır. Özel acente turlarında sizin için yemek, servis ve Arafat’ta klimalı çadır imkânı sunulmaktadır. Ayrıca kurban ücreti de tur için acenteye ödediğiniz ücrete dahildir. Kurban için ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Özel acentelerin hac için belirlediği program türünde göre normal standart otellerden beş yıldızlı otellere kadar sizin için tercih imkânı sunmaktadır. Ayrıca yine program türüne göre değişkenlik göstererek yemek hizmetlerinde açık büfe tercihi bulunmaktadır. Özel acentelerin düzenlediği programlar 14 gün ile 35 gün aralığında olmaktadır. Seçtiğiniz tur programına göre Arafat, Mina, Müzdelife ve Şeytan taşlama için özel (VIP) otobüs hizmeti de sunulmaktadır. Tüm bu sayılan özelliklere ve tercihlere göre size sunulan tur fiyatı değişmektedir.

Hacı adayları Suudi Arabistan’da kendi özel ihtiyaçları için harcayacakları paraları Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Meşrutiyet Şubesindeki ilgili Hac Emanet Kurumsal hesabına Suudi Arabistan Riyali (SAR) para biriminden yatırabilmektedirler. Bunun yanında hacı adayları yurtdışı çıkış harcını kendileri ödemeleri ve çıkış esnasında ibraz etmek üzere yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 Admin Tour turizm seyahat danışmanınızdan hac fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?