Avustralya Vizesi

Alışveriş sepetiniz boş!

Avustralya Vizesi

Okyanusya kıtasının en büyük ülkesi olan Avustralya Hint Okyanusu ile Büyük Okyanus arasında yer almaktadır. Avustralya ülkesinin hiçbir ülke ile kıyısı bulunmuyor. Bu nedenle de dünyanın en büyük adası olma özelliğine sahiptir. Birçok farklı doğal ve yapay güzelliklere sahip olan Avustralya aynı zamanda Hamilton ismi ya da Cennet gibi isimlerle de anılmaktadır.

Kültür düzeyi çok yüksek olan Avustralya farklı bir yer görmek isteyenlerin ilgi odağı haline gelmektedir. Ancak Avustralya’nın vize süreci biraz karmaşık ve zorludur. Eğitim, ticaret, turizm, akraba ziyareti gibi konulardan herhangi biri için vize başvurusu yapabilirsiniz. Kişilerin vize başvuruları için en seyahatten önce enerken olarak 1 ay içerisinde başvurularını yapmaları gerekiyor. Avustralya’ya turizm amaçlı gidecek olanların vize işlemleri için istisnasız olarak Ankara Avustralya Büyükelçiliği’nin konsolosluk bölümlüne başvurulması gerekiyor. Avustralya vize işlemi yaptırmak için yetkili olan seyahat acenteleri aracılığı ile de başvurular kabul edilebiliyor.

 

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya vizesi online yapılması gereken bir işlem türüdür. Başvuru sahipleri arasından online işlem yapanlara öncelik tanınıyor. Avustralya Konsolosluğuna online başvuru için konsolosluğun resmi web sitesini kullanmanız gerekiyor. Burada İngilizce olarak yayınlanan bir başvuru formu bulunuyor. Vize kategorisine uygun olarak kişilerin doldurulması isteniyor. Bunun yanında seyahat ile ilgili tüm evrakların da sisteme tek tek yüklenmesi gerekiyor. Online vize başvurusunu eksiksiz şekilde yapabilmek için IMMI hesabının açılmış olması gerekiyor. Amaca uygun olan tüm evraklar toplandıktan sonra dosya halinde Avustralya Konsolosluğu’na teslim etmek gerekiyor. Online vize başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgileri destekleyen evraklar eksiksiz şekilde ve ideal dosya ölçülerinde hazırlanmış olarak sunulmalıdır.

Gerekli görüldüğü takdirde Ankara vize ofisi sizlerden ek olarak vize talebinde bulunabiliyor. Vize başvurusunu online yapabileceğiniz gibi posta yolu ile de yapabilirsiniz. Fakat online yapılan başvurulara öncelik veriliyor. Başvuru için konsolosluğa başvuru yapacak kişilerin hafta içi 09.00 ile 11.30 saatleri arasında başvurularını yapmaları isteniyor. Avustralya Konsolosluğu vize başvuru sürecini en geç olarak 20 iş günü içerisinde sonuca ulaştırıyor. Elçilik ve konsolosluklar, Türkiye’deki resmi bayramlarda ve tatillerde kapalı olmaktadır.

 

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avustralya vizesi için hazırlanması gereken birtakım evraklar vardır. Ancak bu evraklar zaman zaman vize kategorilerine göre farklılık gösterebiliyor. Vize başvurusu sırasında Türkçe olarak sunulmuş olan evrakların fotokopilerini kabul etmiyor. Bu evrakların aslını ya da noter tasdikli olan kopyalarını sunmanız gerekiyor. Türkçe belgelerin yeminli bir tercüman tarafından tercüme edilerek yetkili kurum tarafından da onaylanmış olmasına dikkat edilmelidir. İstenilen evraklar ise; güncel fotoğraf2 adet, geçerliliği olan pasaport, banka hesap cüzdanı, 18 yaşından küçük olanlar için de muvafakatname gereklidir. Fotoğrafların biyometrik olmasına özen gösterilmelidir. Pasaport süresinin 10 yıldan daha eski olmaması gerekiyor. Vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha kullanılabilir olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda pasaportunuzda mutlaka 2 adet de boş sayfa bulunmalıdır. Kişinin banka hesap özetleri son 3 ayda yapılan aktif banka hesap bilgilerinin bulunması ve hesapta en az olarak 3000 TL bulunması gerekiyor.

Avustralya Vizesi Ücretleri

Her vize işleminde olduğu gibi Avustralya vizesi alırken de belli miktarda harç ödenmesi gerekiyor. Ödeme işlemleri Avustralya Konsolosluğu’nda dosya teslim alındıktan sonra gişe de ya da online başvuru sırasında kredi kartı ile yapılıyor. Harç ücreti yüksek olmamak ile birlikte kişilerin mutlaka bu harcı yatırması ve yatırıldığına dair dekontu da dosyalarına eklemeleri gerekiyor. Türkçe olmayan tüm evrakların çevrilmiş ve onaylanmış olmasına mutlaka d

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?