Araç Kiralama
Araç Kiralama

Konforlu bir ulaşım isteyenlerin ilk seçeneği şüphesiz araç kiralama oluyor. Eğer ilk kez bir yere gidecekseniz ve çok fazla yükünüz varsa bulunduğunuz yerin araç kiralama şirketlerinden faydalanmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Araç kiralama sektörünün gelişmiş olması artık hemen hemen yerde kolay bir ulaşım sağlamanıza yardımcı oluyor. Gideceğiniz yere hava yoluyla ulaşacaksanız indiğiniz havalimanında bulunan araç kiralama ofislerine giderek bütçenize uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Buralarda bulunan araç kiralama şirketlerinin şehir içerisinde de araç teslim noktaları olması araç teslim aşamasında zorlanmanızın önüne geçiyor. Araç kiralamadan önce gideceğiniz yer hakkında küçük bir araştırma yapıp, şirketlerin fiyatlarını karşılaştırarak en uygun araçlara ulaşabilirsiniz. Geziniz boyunca toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyor, kendi rotanızı özgürce çizmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey araç kiralamak.


·        İstanbul Araç Kiralama

Hem turistik hem de iş gezilerinin en çok yapıldığı şehir olan İstanbul araç kiralama konusunda birçok seçenek sunuyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Atatürk Havalimanı’nın yoğun uçuş seferlerine sahip olmasının yanında araç kiralama ofislerine de ev sahipliği yapıyor. Dilerseniz araç kiralama ofislerinden uçuşunuzun hemen sonrası için araç rezervasyonu da yaptırabilirsiniz. Araç kiralama işlemlerinin en önemli aşaması olan sözleşme, imzalanmadan önce dikkatli bir şekilde okunmalı. Tatsız durumlar yaşamamak adına kurumsal firmaları tercih etmeniz çok daha iyi olur. Aracınızı teslim aldıktan sonra görevliyle tüm kontrolleri yapıp yola çıkmanızda fayda var. Teslim sırasında deponuzun dolu olduğundan da emin olmalısınız.


·        Ankara Araç Kiralama

Türkiye’nin başkenti olan Ankara daha çok iş seyahatlerinin uğrak noktası olmasıyla biliniyor. İster iş ister gezme amaçlı bu şehre gelin araç kiralayarak kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer Ankara, gezinizin başlama noktasıysa ve bu geziye araçla devam etmek istiyorsanız diğer şehirlerde de hizmet veren araç kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan araç kiralayabileceğiniz gibi şehrin merkezi noktalarından da kiralayabilirsiniz. Buraya gelip aracınızı kiraladıktan sonra rotanızı ilk olarak Anıtkabir’e çevirebilirsiniz. Büyülü atmosferiyle Ankara’nın en önemli noktası olan Anıtkabir’le gezinize başladıktan sonra kiraladığınız araçla rahat bir şekildde Ankara Kalesi’ne çıkabilir, tarihin izlerini yakından görebilirsiniz.


·        İzmir Araç Kiralama

Güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan İzmir araç kiralama konusunda da misafirlerini hiç yormuyor. Bu şehirde araç kiralayarak gezerek çok daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Alsancak ve Konak merkezlerinde kolayca ulaşabileceğiniz birçok araç kiralama ofisi bulunuyor. İzmir’e geldiğinizde araç kiralamanızın size sağlayacağı en büyük fayda, merkezden uzak olan ve İzmir’i çevreleyen sahil beldelerine rahatlıkla ulaşmak olacak. Şehir merkezi başta olmak üzere birbirinden güzel yerlere sahip olan İzmir aynı zamanda yakınlarında da misafirlerine muhteşem yerler sunuyor. İzmir yakınlarında bulunan Çeşme, Seferihisar, Kuşadası, Alaçatı gibi turistik yerlere kiraladığınız araçla dilediğiniz saatte gitme şansınız var.


·        Antalya Araç Kiralama

 Rüyalar şehri Antalya’ya geldiğinizde yapmanız gerek ilk iş araç kiralamak olmalı. Antalya Havalimanı’ndan ya da merkezdeki araç kiralama ofislerinden kısa bir sürede işlemleri halledip yola çıkabilirsiniz. Antalya merkezi gezdikten sonra Belek, Kemer ve Alanya’ya da mutlaka uğrayın.


·        Bodrum Araç Kiralama

Bodrum’a gelip saklı cennetleri keşfetmek için bir araç kiralayarak yola çıkabilirsiniz. Yaz sıcaklarında sizi büyük bir zahmetten kurtaran araç kiralama seçeneği sayesinde dilediğiniz yere gitme şansınız var. Eğer kaza durumlarıyla karşı karşıya kalırsanız araç kiralama firmanızı bilgilendirip hemen kaza raporu tutturmanız gerektiğini unutmamalısınız.


·        Yurtdışı Araç Kiralama

Yurtdışında araç kiralamadan önce gideceğiniz ülkenin trafik kurallarını, ehliyet şartlarını ve geçerliliklerini iyi öğrenmeniz gerek. Eğer yurtdışında araç kiralamak isterseniz uluslararası geçerliliği olan bir ehliyete sahip olmanız gerek. Aynı zamanda trafik akış yönleri ve direksiyon yerler birçok ülkede farklılık gösteriyor. Bu nedenle yola çıktığınızda çok dikkatli olmanız gerek. Yurtdışında hemen hemen her yerde trafikte yaya önceliğinin olduğunu da hatırlatmak isteriz. Yayalara yol vermek en büyük nezaket kurallarından. Ayrıca yurtdışında bordür ve kaldırımlara rastlama oranınız hayli düşük. Bu yüzden yerdeki işaretlere çok dikkat etmeniz gerek.

 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?