Fuar Turları
Fuar Turları

Yurt dışı fuarları; ticaret ile alakalı olarak pazarlama, satın alma, geliştirme ya da iki taraf arasında ticari ilişkilerin gelişmesi için düzenlenir. Bu tanıtım organizasyonları belli bir takvime bağlı olarak belirlenen yerde gerçekleşir. Bunun yanında fuarlar alıcılar ile satıcıları bir araya getirmesi sebebi ile iletişimin daha kuvvetli olmasını da sağlar.

Bu organizasyonlar belli sürelerde gerçekleştirilir. Fuarlar sayesinde tüketicilerin bilinçlenmesi mümkün olur. İlgi duyduğu ürün ya da hizmeti tanıma şansı yakalar. Bunun yanında şirketlerin de daha hızlı bir şekilde gelişmesine olanak sağlarken sektörel konulara öncülük yapmasına da yardımcı olur.

Fuar kurulan alanlarda büyük bir ticari hareketlilik meydana gelir. Turizm sektörü de bu durumdan olumlu etkilenir. Örnek vermek gerekirse fuar kurulan alanlara yakın otellerde o süre içerisinde boş oda bulmak imkansızdır.

Yurt dışı fuar turları yurtdışında yaşayacağınız yabancılıktan ötürü kaynaklanacak bir çok sorunları yaşamamanız için katılmanız elzemdir. Seyahatinizin başından sonuna kadar ihtiyacınız olacak ama kendiniz yapmanız halinde hem maddi hem de zaman bakımından size sıkıntı yaşatacak tüm argümanları Admin Tour Turizm aracılığıyla katılacağınız yurt dışı fuar turu organizasyonu yerine getirir. Size sadece yurt dışı fuar organizasyonunda firmalarla görüşmeler ve iş bağlantılarını sağlamak kalır.

Fuar Turu Nasıl Yapılır?

Fuarlar genellikle belli bir tarih ve zaman aralığında gerçekleştirilen organizasyonlardır. Bu etkinlikler ticari geliştirme amacı taşır. Ulusal ya da uluslararası boyutlarda ürünlerin veya hizmetlerin tanıtıldığı etkinliklerdir. Bunun yanında fuarlar üreticiler, tüketiciler, yan sanayi kuruluşları tarafından ziyaret edilir. Bu etkinlikler Pazar hacminin büyümesine katkı sağlayan tanıtım organizasyonlarıdır.

Fuarların farklı türleri bulunur. Yatay fuarlarda yarı mamul, mamul, endüstri, tarım ürünleri tarzında ürünler sergilenir. Bu fuarlar tüm sektörleri kapsar. Dikey fuarlar; yalnızca bir tüketici grubuna yönelik gerçekleştirilen organizasyonlardır. Burada tek bir sektör söz konusudur. Dikey fuarlar; büyük ve küçük dikey fuarlar olmak üzere ikiye ayrılır.

Büyük dikey fuarlar; genellikle iş adamlarının katıldığı etkinliklerdir. Küçük dikey fuarlar ise perakendecilere yönelik gerçekleştirilen etkinliklerdir. Tüketici fuarlarında tüketim malları tanıtılır. Bu fuar türü ulusal boyutta gerçekleşir. Entegre fuarlarda tekne, bilgisayar gibi yalnızca bir ürün kategorisinde yer alan ürünler sergilenir.

Solo fuarlar; bir ülkenin farklı bir ülkede uygulamaya koymuş olduğu ürünlerini tek başına sergilediği fuarlardır. Uluslararası fuarlarda birden fazla ülke katılımı ile ülkelerin markalarının ve sektör ile ilgili ürünlerinin sergilendiği fuarlardır.

Yurtiçi Fuar Turları Gerekli Mi?

Yurtiçi fuar turları sayesinde bayiler ve dağıtıcılar gibi kişiler ile bağlantı kurulması mümkün olur. Yurtdışından gelen ziyaretçiler ile bağlantı kurmak da daha kolay olacaktır. Yurtiçi fuarlar; pazarın daha yakından tanınmasına olanak sağlar. Ürünlerde ne gibi özellikler aranıyor, dağıtım kanalları nelerdir gibi konular ile bilgi edinme avantajı sunar.

Bu fuarlar sayesinde şirketler rakiplerini yakından tanıma fırsatı bulur. Bunun yanında satış stratejileri ile ilgili olarak bilgi alınması da son derece kolay olur.

Yurtdışı Fuar Turlarının Avantajları Nelerdir?

Her yıl çeşitli ülkelerde farklı sektörler ile ilgili olarak fuarlar düzenlenir. Üretim yapan firmalar için bu fuarlara katılması son derece önemlidir. Bu sayede yeni ürünlerin nasıl tepkiler aldığı ile ilgili bilgi sahibi olunması mümkün olur.

Yeni markalar ile sektörde halihazırda bulunan markaların tanınırlığının artması açısından fuarlar son derece önemlidir. Yapılan fuar organizasyonları sayesinde fuar ziyaretçilerini etkilemek oldukça kolaydır. Bunun yanında fuar haberleri sürekli olarak medyada kendine yer bulur. Bu durum markaların imajını olumlu bir şekilde etkilemektedir. Yurtdışı fuarlar sayesinde firmalar hedef kitlelerine tek seferde ulaşma şansı elde ederler.

Fuarlar sayesinde mevcut müşterilerin yanı sıra potansiyel müşterilere ulaşmak da son derece kolay olur. İthalat ve ihracat ile ilgilenen şirketler için uluslararası fuarlar son derece önemlidir. Sektörel gelişmelerin yakından takibinin sağlanması amacı ile de yurtdışı fuarları avantajlıdır. Bu fuarlar sayesinde mevcut müşteriler ile iş bağlarını daha da güçlendirmek mümkün olur. Şirketlerin yeni çıkardığı ürün ve hizmetlerin uluslararası pazara tanıtılması amacı ile de yurtdışı fuarlar oldukça avantajlıdır. 


Admin Tour size konaklama, uçak bileti, vize işlemleri ve rehberlik konusunda destek verir. Yurt dışı Fuar turları için ihtiyacınız olan bu seyahat ürünlerini ister tek tek, isterseniz de toplu paket şeklinde Admin Tour üzerinden alabilirsiniz.

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?