Muhafazakar Oteller

First Class Hotel

Önümüzdeki yaz tatilinde nereye gideceğinize karar vermekte zorlanıyor..

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
Muhafazakar Oteller

Herkesin bir dini inancı ve bu inanç doğrultusunda geçekleştirdikleri şeyler var. Özellikle Türkiye dini değerlerine bağlı, bu değerler doğrultusunda hareket eden birçok kişiye ev sahipliği yapıyor. İslami inanç doğrultusunda hazırlanan ve bu doğrultudan çıkmayan muhafazakar oteller tatil yapmak isteyen ancak inandıklarının dışına çıkmak istemeyen kişilerin vazgeçilmezi. Her otelde bulunan olanaklara bu otellerde de rastlamak mümkün. Bu konuda hassas otlan tatilcileri çok iyi bir şekilde anlayan muhafazakar oteller özellikle yüzme alanlarında kadınlara ve erkeklere özel havuzlara sahip. Kadınlar ve erkekler yüzme, SPA, hamam, sauna gibi alanlarda çok daha rahat bir şekilde tatillerinin tadını çıkarabiliyor. İslami değerlere önem veren ve konseptini bu şekilde hazırlayan muhafazakar otellerde tatilciler istediklerini yapmak için fedakarlık yapmak, birçok aktiviteden mahrum kalmak zorunda değil. Kaliteli ve huzurlu bir tatil geçirmek her iki taraf içinde muhafazakar oteller sayesinde mümkün oluyor. Koca bir yıl yoğun bir iş hayatından sonra kendinize özel zamanları rahat ve inandığınız değerlere uygun bir şekilde geçirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey muhafazakar otelleri tercih etmek.

Muhafazakar otellerde birden fazla seçenekle karşılaşabilirsiniz. Bu oteller İslami otel, helal otel, tesettür otel gibi farklı isim ve özelliklerle karşınıza çıkıyor. Kadınlara özel etrafı çevrelenmiş plajlara sahip muhafazakar oteller de var. Bu sayede tesettürlü kadınlar güneşin tadını içleri rahat bir şekilde gönüllerinde çıkarma şansı yakalıyor. Ayrıca muhafazakar otellerin mutfaklarında İslami koşullara uygun yemek seçeneklerine de ye yok. Bu otellerde her şey değerle doğrultusunda kaliteli bir hizmetle sunuluyor.

·        Muhafazakar otellerin başlıca özellikleri

Muhafazakar otellerde her şey İslami koşulların gerekliliğine göre hazırlanıyor. Dinlenme alanlarından plajlara kafeteryalardan yemeklere kadar her alan misafirlerin içine sinecek, onların değerlerinin dışına çıkmayacak şekilde. Muhafazakar otellerin mutfaklarındaki düzen bu otelleri tercih edenler için oldukça önemli. Bunun farkında olan otel yönetimi mutfakta hazırlanan yemeklerin uygun koşullar içerisinde sunulmasını sağlıyor. Et yemeklerinde kullanılan etlerin İslami koşullara uygun, helal sertifikalı ve İslam dininin kabul ettiği seçeneklerde olması çok önemli. Muhafazakar otellerde alkol ve benzeri içecekler kesinlikle yer almıyor. Ayrıca bu otellerin bazı kuralları var. Bir kız grubu ya da erkek grubu arkadaşları ile bu otellere gelip tatil yapamıyor. Yalnızca ailelerin kabul edildiği muhafazakar otellerde amaç misafirlerin kendilerini rahat hissetmesi. Bu nedenle otele alınan kişilerin bazı koşulları sağlaması önemli. Ayrıca otellerin odalarında bulunan havuz ve güneşlenme alanlarının dizaynı başka taraftan görülmeyecek şekilde. Bu sayede muhafazakar otelleri tercih edenler diledikleri gibi keyif yapabiliyor. İslami kesimin ibadet ederken rahat olmalı muhafazakar oteller için çok önemli. Bu otellerde bulunan ibadethaneler oldukça temiz ve kaliteli bir seçenek sunuyor. Ayrıca kadınlara ve erkeklere özel eğlence ve yeme içme alanlarında sorumlu olan personeller her iki bölüm içinde ayrı. Kadınların alanlarında kadın garsonlar, erkeklerin alanlarında ise erkek garsonlar hizmet veriyor. Muhafazakar otellerde eğlence anlayışı da İslami değerlere göre düzenleniyor. Konser, dans gösterileri ve eğlenceli aktiviteler yerine Kur’an sohbetleri ve ilahi dinletileri yapılıyor. Muhafazakar otelleri tercih edenler hem ailesiyle rahatça ve konfor içerisinde tatilini yapıyor hem de inandıkları değerlere sahip çıkarak huzur dolu anlar yaşıyor.

·        En popüler muhafazakar otel destinasyonları

Muhafazakar oteller ülkemizde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. İslam dinin gereklerine göre yaşayan ve dininin değerlerinin dışına çıkmadan tatil yapmak isteyen büyük bir kesimin olması bu otellerin her geçen gün artmasını sağlıyor. Doğal güzellikleriyle her göreni kendine hayRan bırakan Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde muhafazakar otel konseptlerini bulmanız mümkün. Yaz aylarında aileniz ile Akdeniz havası almak isterseniz tatil turizm konusunda ülkenin en çok gelişen Akdeniz bölgesindeki şehirleri tercih edebilirsiniz. Her şey dahil konaklama seçenekleri hem ibadetinize hem de dinlenmenize vakit ayırabilirsiniz.

 

 

 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?